🎄Vánoční provoz a 🍾 Nový rok 2026🎇

‼️Pro doručení do Vánoc objednávejte do 19.12. s dopravou na adresu - 🚚 GLS Kurýr (CZ+SK)‼️

Veškeré objednávky budou mezi vánočními svátky expedovány všechny pracovní dny (včetně 23.12 (Út) a mezi 28-31.12), po novém roce již 2.1.2026 (pátek). 
 

Měna

CZK

Potřebujete poradit?

Zavolejte nám!
+420 734 342 754
nebo nám napište.

Kód produktu: SDM3500-230/110-2TICL

Step-down autotransformátor DEXHAL SDM3500VA, 230V/110V, kovová skříň, svorkovnice, soft-start

Step-down autotransformátor toroidní, 230V/110V/31,8A, výkon 3500VA, svorkovnice, pojistka 16A, soft-start

Podrobný popis

Popis produktu

Step-down autotransformátory jsou určeny pro snížení napětí pro napájení zařízení běžících na 110 V – především zařízení vyrobené v USA, Kanadě, Japonsku a jiných zemích s rozvodem 100-115 V. 

Autotransformátory řady SDM s výkonem od 50 do 4000 VA jsou vyráběny v kovové skříni a jsou dostupné v provedení s jednou nebo dvěma zásuvkami. U modelů s výkonem nad 1500 VA lze zvolit také variantu s integrovaným soft-startem (omezovačem náběhového proudu) a také u modelů s výkonem nad 2500 VA lze také zvolit variantu se svorkovnicemi namísto zásuvek. Přívodní kabel s vidlicí je třípólový, se zemnícím vodičem. Lze připojit zařízení, které vyžadují zemnění. Autotransformátor je jištěn tavnou pojistkou. 

Za příplatek je možné nainstalovat IEC zásuvku pro přívodní kabel – standardně je kabel nainstalován na pevno. Dále je možné za příplatek nainstalovat vypínač. Výše příplatku bude stanovena individuálně. 

Upozornění:

  • Jedná se o zakázkovou výrobu – zboží nelze vrátit do 14 dnů bez udání důvodu. Platba je možná pouze bankovním převodem na účet. Výroba bude zahájena až po úhradě objednávky. 
  • Výkon autotransformátoru musí být vyšší než výkon napájeného zařízení, v opačném případě může dojít k poškození jak autotransformátoru tak i napájeného zařízení
  • Doporučujeme naddimenzovat výkon autotransformátoru alespoň o 20% nad uvedený maximální napájecí proud spotřebiče.  
  • Pro step-down 230V/110V autotransformátory s výkonem nad 1500 VA je nutné použít soft-start (omezovač náběhového proudu), aby nedocházelo k vybavení jističe při spuštění autotransformátoru. Vhodné modely naleznete v souvisejícím zboží níže, případně zde. Platí pouze pro modely, které nemají zabudovaný soft-start. Hodnota 1500 VA je počítána při použití jističe B16. V případě použití jističe s menší hodnotou je nutné použít soft-start i pro autotransformátory s nižším výkonem. 
  • Výstup autotransformátoru není galvanicky oddělen od napájecí sítě. V případě požadavku na oddělení síťového napětí je nutné použít oddělovací transformátor, objednat lze zde. 

Specifikace

Obecné

Typ transformátoru Autotransformátor
Provedení transformátoru V krabici/skříni
Konstrukce transformátoru Toroidní

Výstup

Výkon 3500 VA
Výstup Svorkovnice
Počet zásuvek 0
Napětí 1. sekundárního vinutí 110 V
Proud 1. sekundárního vinutí 31,8 A

Vstup

Pojistka Ano A
Typ pojistky Tavná trubičková 5x20 mm
Vstupní jištění Pojistka T16A
Počet primárních vinutí 1
Napětí 1. primárního vinutí 230 V
Vstup napájení Kabel s vidlicí 3P/230V/16A (EU)

Technické parametry

Vypínač Ne
Materiál krabice Ocel
Uzemnění Ano
Soft Start Ano

Rozměry a hmotnost

Šířka 300 mm
Výška 90 mm
Hloubka 300 mm
Hmotnost 12.3 kg

10 722,00 Kč

8 861,16 Kč bez DPH

dodáváme do 10 dnů

Slevy při odběru více kusů

1 - 2 ks
10 722,00 Kč / ks
3 - 5 ks
5%
10 185,90 Kč / ks
6 - 10 ks
7%
9 971,46 Kč / ks
11 a více
10%
9 649,80 Kč / ks

Záruka

24 měsíců